Академик АН УССР Наум Ильич Ахиезер

 

Фонд імені Н.І. Ахієзера

Адреса Фонду:  61103,  Харків, Проспект Науки, 47, фонд ім.Н.І. Ахієзера


 

Головна

Правила

Координаційна рада Фонда

Опікунська рада Фонду

Стипендіати

Новини

English

   

 

Фонд ім. Наума Ілліча Ахієзера було засновано у 2005 році у Харкові, Україна, для підтримки перспективних молодих математиків, які навчаються чи працюють у Харкові. Він названий на честь Наума Ахієзера, одного з найвідоміших харківських математиків, який зробив видатний внесок у багато галузей математичної фізики, теорії апроксимацій, спектральної теорії та комплексного аналізу.

Наум Ілліч завжди приділяв велику увагу математичній освіті молоді. Він був організатором Харківського фізико-математичного ліцею (відомого як "27-а школа") – школи для дітей, обдарованих у цих науках.

Ініціатива створення Фонду Ахієзера належала професору Михайлу Бріну (Університет Меріленду, США), який був і залишається головним спонсором Фонду.

З 2019 року Фонд підтримує "Nova Ukraine" (https://novaukraine.org/) - некомерційна організація, діяльність якої спрямована на підвищення поінформованості про Україну в США та в усьому світі та надання гуманітарної допомоги Україні.

 Щорічно Фонд виділяє (за результатами конкурсу) кілька стипендій для молодих математиків (студентів, аспірантів та молодих спеціалістів не старше 35 років), які проживають та працюють у Харкові.